Seemnejuhade ligeerimine ehk vasektoomia

Vasektoomia ehk vasoresektsioon on üks meestepoolse kontratseptsiooni meetod, mille käigus ligeeritakse ehk suletakse mõlemapoolselt seemnejuhad.

Vasektoomia on reglementeeritud seadustega ning protseduuri eelduseks on vanus üle 35. eluaasta, varasemad kolm last või muu meditsiiniline näidustus.

Vasektoomia on paljudes riikides eelistatuim meestepoolne kontatseptsiooni meetod, lihtne ambulatoorne operatsioon annab ligi 100% kaitse rasestumise vastu, on väheste kaasuvate riskidega ning palju soodsam kui naise steriliseerimine (munajuhade sulgemine) või rasestumisvastaste vahendite pikaajaline kasutamine.

Peamised tüsistused on operatsioonijärgne turse, verevalum või infektsioon haava piirkonnas.

Vasektoomia ei anna soovitud tulemust koheselt, vähemalt kolme kuu jooksul pärast operatsiooni soovitatakse vahekorras olles kasutada mõnda alternatiivset rasedusvastast meetodit. Kolm-neli kuud pärast operatsiooni kontrollitakse spermide olemasolu seemnevedelikus spermaanalüüsiga..

Vasektoomia ei mõjuta normaalset seksuaalfunktsiooni ja ei tõsta terviseriske. Vasektoomia on efektiivne rasestumisvastane meetod, kuid see ei kaitse Teid või Teie partnerit suguhaiguste eest.

Loe lisaks